Adblocker Detected

It looks like you're using an adblocker. But without advertising-income, we can't keep making this site awesome.

Thank you to disable adblocker for our site.

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue, we'll assume that you are happy to receive all cookies on this website.

Yes, I agree

Chtěli byste hledat filmová místa?

Chtěli byste hledat filmová místa?

Chtěli byste se stát skutečnými experty na filmová místa? Tedy hledat podle požadavků režiséra vhodné lokality pro natáčení skutečného filmu. Může se vám to splnit.

Režisérka Jaroslava Vošmiková, která natočila filmy Jakub, Prázdniny pro psa a Evo, vdej se! by se totiž chtěla vrátit k natáčení filmů pro celou rodinu.

Během následujících dvou let by chtěla natočit dva filmy, jeden podle vlastního námětu a druhý podle scénáře renomovaného scénáristy Antonína Máši. Klasický rodinný film je v současné době tím nejvíc nedostatkovým zbožím vůbec. Máme na mysli takové filmy, které jsou postaveny především na silném příběhu a na práci s dětskými herci. Zásadně nechceme film, kde se děti dohadují o tom, kdo má lepší tablet.

Pusťte si tedy DVD s jejím filmem Prázdniny pro psa a filmy z té doby nastavte jako referenční projekt.

Představte si úplně obyčejnou ulici, po které by mohl jít Tomáš Holý se svým psem Altonem v době, kdy natočil svoje první filmy. V ulici stojí dvoupatrový dům, přízemí, dvě patra a malý podkrovní byt. Dům má zadní dvůr. V přízemí je obchod s potřebami pro námořníky a lodníky. Z ulice do obchodu se vstupuje mírně dolů, schod nebo dva. Vedle krámu, ve vedlejším domě je hospoda, kam chodí posádky nákladních lodí...

Dokázali byste najít takové lokace pro natáčení příběhu odehrávajícího se před dnešní přetechnizovanou dobou? Samozřejmě, že tam nemusí být skutečný obchod pro námořníky a hospoda plná lodníků. Stačí, když v domech budou vhodné prostory, kde filmová stavba postaví obchod a hospodu. Interiéry domu a bytů se můžou točit z části v reálu a z části v ateliéru. To je celkem běžné, není problém postavit ani interiér historické roubenky. Například ze slavné filmové chalupy byly v reálu použité pouze exteriéry, chodba a schody do podkroví. I pumpa na dvoře byla jen filmovou stavbou - přesto funkční, i s ledovou vodou :)

Pokud se chcete zapojit, pošlete mi fotografický nástřel vhodného prostředí s popisem na admin(zavináč)tomas-holy.cz Dotazy tamtéž.

Paní režisérka bude od konce školního roku k dispozici, součástí programu bude i beseda k 50. Tomáše Holého, se kterým se přátelila i mimo natáčení.

Hledejte s námi filmová místa!

Comments

There are no items.

Comments

Name(*)
E-mail
Copiez le code(*,1)
Comment(*,2)

*) Required fields are marked with an asterisk and in bold.

1) You do not need to fill in some details after logging in.

2) Not logged User can not insert some text elements - for example external links.

For character formatting use this markers:

*Italic* or _Italic_

**Bold** or __Bold__

#Heading 1

##Heading 2

Example of the [link](https://movieloci.com) to Movieloci.com.
Become:
Example of the link to Movieloci.com.

Most Popular Movies:

Search

Filming Locations in Your Pocket

Facebook

Hot news

PC

Score: 50592

My movies (0)

My locations (0)

My finds (0)

My photos (0)

Users That Contribute the Most

Report Bug | Content is licensed under: Creative Commons License Movieloci.com 2018 | Filmová místa.cz | Filming-locations.com | Movie Stars Map | Paetrik | 0.12