Pyšná princezna
Pohádka
Země původu: Československo
Natočeno v roce: 1952
Délka: 94 min
Režie: Bořivoj Zeman
Hrají: Alena Vránová, Vladimír Ráž, Stanislav Neumann, Miloš Kopecký, Bohuslav Čáp, Mária Sýkorová, Oldřich Dědek, Gustav Heverle, Karel Effa, Josef Hlinomaz, Luděk Mandaus, Jarmila Kurandová, Otomar Korbelář, Vladimír Bejval, František Hanus, Terezie Brzková, Branislav Koreň, František Kovářík, Miloš Nesvadba, Bohuslav Kupšovský, Rudolf Cortés, Václav Švec, Jaroslav Orlický, Emil Kavan, Josef Hořánek, František Kokejl, Jiří Zukal, Jaroslav Seník, Jana Werichová-Kvapilová, Nita Romaničová, Libuše Bokrová, Josef Oliak, Miloš Hájek
Děj filmu či seriálu
Hodný král Miroslav ze země blahobytu a štěstí jede do Půlnočního království, kde se chce ucházet o ruku krásné princezny Krasomily. Má to ale dva háčky. V království vládne místo pana krále trojice vykutálených rádců. Ti zvyšují daňové zatížení obyvatelstva nad únosnou mez a zakazují v celé zemi zpívání. Nemenším problémem je ale i to, že krásná princezna je nesnesitelně pyšná. V přestrojení, coby zahradník v královských službách, naučí mladý král Miroslav zpívat květinu....a stejně jako poutátko, počne se postupně rozvíjet také květ lásky Miroslava a Krasomily.
Nový zahradník se ale rádcům nezamlouvá, a tak ho ze zámku vyhodí. Princezna tu bez svého milého také nechce dále zůstávat, a tak společně prchají. Kudy chodí, tudy pracují a zpívají. Poté, co starý král v zámeckých sklepeních zvolá:„Hele, ptáček.“, dojde k zásadnímu zvratu v celém filmu. Rádci jsou uvězněni a původní dynastie je restaurována. Politické ovzduší v zemi se otepluje. Lidu jsou sníženy daně a povoleno zpívání. A Ti dva, Miroslav a Krasomila, mohou být svoji.
Místa natáčení:
Pohádka Pyšná princezna se natáčela na několika hradech a zámcích. Miroslav vládne na svém zámku v Telči, Krasomila pak na Hluboké nad Vltavou. První záběr zámku krále Miroslava však náleží Českému Krumlovu.
Dle rozhovorů na DVD se film dále natáčel i na Bouzově, v Českých Budějovicích (záběr na ruch ve městě a příjezd prince) a Jetřichovicích (Honajz).
Dále se natáčelo v severních Čechách, právě Pyšná princezna proslavila Panskou skálu u Kamenického Šenova. V národním parku Českosaské Švýcarsko pak můžete navštívit Dolský mlýn, který se v pohádce taktéž objevuje. Bohužel od dob natáčení chátrá, přečtěte si podrobnou reportáž.
2.7.2022 | roze vložil reálnou fotografii k místu natáčení Nádvoří zámku z filmu Pyšná princezna. |
2.7.2022 | roze vložil reálnou fotografii k místu natáčení hradby Polnočného kráľovstva z filmu Pyšná princezna. |
2.7.2022 | roze vložil reálnou fotografii k místu natáčení Zámek Půlnočního království z filmu Pyšná princezna. |
26.6.2022 | roze vložil reálnou fotografii k místu natáčení Rušné tržiště z filmu Pyšná princezna. |
5.10.2020 | cschbnpl vložil(a) reálnou fotografii k místu natáčení Hranice mezi královstvími z filmu Pyšná princezna. |
15.8.2020 | ales_j vložil reálnou fotografii k místu natáčení Dívky na louce z filmu Pyšná princezna. |
30.6.2020 | ceskyfotograf vložil reálnou fotografii k místu natáčení Alej z filmu Pyšná princezna. |
28.9.2018 | cejma vložil reálnou fotografii k místu natáčení Panská skála z filmu Pyšná princezna. |
21.5.2018 | Eliseba vložila reálnou fotografii k místu natáčení Panská skála z filmu Pyšná princezna. |
22.10.2017 | jised vložil reálnou fotografii k místu natáčení Miroslav jde za velvyslancem z filmu Pyšná princezna. |
22.10.2017 | jised vložil reálnou fotografii k místu natáčení Zámek Půlnočního království z filmu Pyšná princezna. |
27.10.2016 | Cesta vložil reálnou fotografii k místu natáčení u uhlíře z filmu Pyšná princezna. |
18.6.2016 | Holoubek vložil reálnou fotografii k místu natáčení Nádvoří zámku z filmu Pyšná princezna. |
18.6.2016 | Holoubek vložil reálnou fotografii k místu natáčení Miroslav jde za velvyslancem z filmu Pyšná princezna. |
18.6.2016 | Holoubek vložil reálnou fotografii k místu natáčení Královská zahrada s freskou z filmu Pyšná princezna. |
27.10.2015 | Cesta vložil reálnou fotografii k místu natáčení Miroslav a Krasomila přijíždí k hranici z filmu Pyšná princezna. |
22.12.2014 | charlton vložil reálnou fotografii k místu natáčení Starý mlýn z filmu Pyšná princezna. |
30.11.2014 | 12jirka vložil reálnou fotografii k místu natáčení Varhanové skály z filmu Pyšná princezna. |
4.6.2013 | nazdar okomentoval místo natáčení Alej z filmu Pyšná princezna. |
28.5.2013 | nazdar vložil místo natáčení Alej k filmu Pyšná princezna. |
Nejnavštěvovanější filmy:
Vyhledávání
Akce
-
Ladislav2 nalezl lokaci místa natáčení Mosty z filmu Můj učitel Ibrahim.
-
Ladislav2 nalezl lokaci místa natáčení Nábřeží z filmu Dveře dokořán.
-
Tomáš Slach vložil reálnou fotografii k místu natáčení Před ústavem z epizody Hadí tanec seriálu Oběti.
-
Tomáš Slach vložil reálnou fotografii k místu natáčení Před Zlatými časy z epizody S04E01 Zlaté časy seriálu Specialisté.
-
Tomáš Slach vložil reálnou fotografii k místu natáčení Léčebna z filmu Hodný chlapec.
-
Ladislav2 nalezl lokaci místa natáčení Centrum města z filmu Imaginárium Dr. Parnasse.
-
Ladislav2 nalezl lokaci místa natáčení Pred Filipovým domom z epizody 2. Výlet seriálu Inspektor Max.
-
Ladislav2 nalezl lokaci místa natáčení Súkromná klinika z epizody 3. Záskok seriálu Inspektor Max.
-
Ladislav2 nalezl lokaci místa natáčení Vesnice z filmu Škola končí.